Skontaktuj się z nami!    504 130 802

Najczęściej zadawane pytania

Jestem osobą prywatną czy mi także należy się samochód zastępczy?
Sąd Najwyższy Uchwałą z dnia 17 listopada 2011 roku (sygn. akt III CZP 05/11) potwierdził, iż niezależnie od tego czy poszkodowany wykorzystuje swój pojazd w działalności gospodarczej czy też pojazd ten jest mu niezbędny wyłączni do prywatnego użytku (dojazd do miejsca pracy, dowóz dzieci o szkoły, itp.) ma prawo wynająć pojazd zastępczy na koszt ubezpieczyciela sprawcy kolizji.

Na jaki czas mogę wynająć pojazd zastępczy?
Auto zastępcze otrzymają Państwo na czas niezbędny do likwidacji szkody, a także na czas naprawy Państwa pojazdu.

Szkoda na moim pojeździe będzie szkodą całkowitą. Czy to oznacza, że nie mogę wynająć samochodu zastępczego?
W przypadku szkody całkowite, samochód zastępczy należy się od chwili wypadku do siedmiu dni od otrzymania decyzji o szkodzie całkowitej
 
Czy na pewno nie zapłacę za pojazd?
Na pewno! I potwierdzamy to na piśmie. Przejmujemy na siebie wszelkie ryzyko, związane z dochodzeniem należności od ubezpieczyciela.
 
Co jeśli uszkodzę wypożyczony pojazd?
Zależy nam na Państwa komforcie i zadowoleniu z naszych usług, dlatego nasze samochody objęte są pełnym pakietem ubezpieczeń, włącznie z autocasco i assistance. Każdego klienta traktujemy podmiotowo, niezależnie od tego, czy wypożycza pojazd indywidualnie, czy bezgotówkowo z polisy OC sprawcy szkody.
 
– Posiadamy wykupione ubezpieczenie autocasco, z którego naprawimy taką szkodę, a w razie potrzeby podstawimy kolejny samochód. Jednak w pewnych przypadkach m.in. jadąc pod wpływem alkoholu, udostępniając pojazd osobie bez prawa jazdy, uciekając przed Policją, działając umyślnie, biorąc udział w wyścigach, klient ponosi pełną odpowiedzialność za powstałą szkodę.
 
– Ubezpieczyciel stwierdził, iż mogę wynająć samochód zastępczy tylko w wypożyczalni, z którą ma umowę. Jednak w takiej wypożyczalni musze zapłacić kaucję oraz zgodzić się na wkład własny w przypadku kolizji.
 
Ubezpieczyciel sprawcy szkody nie ma prawa wskazać konkretnej firmy. Wystarczy zadzwonić do nas. Ustalimy konkretną godzinę i przywieziemy Państwu samochód pod dom i nie będziemy od Państwa żądać za to dodatkowych opłat.
 
Czy samochody firmy OSCAR są oklejone napisami reklamowymi?
Nasze samochody są zupełnie anonimowe, nie każdy musi wiedzieć, że Państwa samochód stoi rozbity w warsztacie.

Dodaj komentarz